KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ETTP304J
Part No.:
RK73B1ETTP304J
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES 300K OHM 5% 1/10W 0402
Shipping
RK73B1ETTP304J Information
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)