KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ETTP225J
Part No.:
RK73B1ETTP225J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES 2.2M OHM 5% 1/10W 0402
Shipping
RK73B1ETTP225J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
RK73B
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
2.2 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)