RF600576.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | RF600576 |
| Manufacturer | Avery Dennison RFID |
| Series | Impinj® Monza® R6 |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Style | Inlay |
| Technology | Passive |
| Frequency | 860MHz ~ 960MHz |
| Memory Type | Read/Write |
| Writable Memory | 96b (EPC) |
| Standards | ISO 18000-6, EPC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm) |
The following parts include "RF600576" in Silicon Labs RF600576.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.