NTP53321G0JHKZ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NTP53321G0JHKZ |
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Style | - |
| Technology | - |
| Frequency | 13.56MHz |
| Memory Type | Read/Write |
| Writable Memory | 16kb (User) |
| Standards | ISO 15693, NFC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.102" W (1.80mm x 2.60mm) |
The following parts include "NTP53321G0JHKZ" in Silicon Labs NTP53321G0JHKZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.