Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | RC19004A100GNL#BB0 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | No |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL, LVDS |
| Output | LP-HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 28-VFQFPN (4x4) |
The following parts include "RC19004A100GNL#BB0" in Silicon Labs RC19004A100GNL#BB0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.