R8500.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | R8500 |
| Manufacturer | REED Instruments |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Camera Type | - |
| Magnification Range | 4x |
| Field of View | 0.39" (10.00mm) |
| Working Distance | 1.18" ~ 2.36" (29.97mm ~ 59.94mm) |
| Illumination | LED (4) |
| Display Style | 2.5" Color TFT LCD |
The following parts include "R8500" in Silicon Labs R8500.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.