Renesas Electronics Corporation R7FS7G27H2A01CLK#AC0
Part No.:
R7FS7G27H2A01CLK#AC0
Package:
145-TFLGA
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 145TFLGA
Shipping
R7FS7G27H2A01CLK#AC0 Information
Package/Case:
145-TFLGA
Packaging:
Bulk
Speed:
240MHz
Number of I/O:
104
Program Memory Size:
4MB (4M x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 19x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)