Renesas Electronics Corporation R5F10Y44DSP#10
Part No.:
R5F10Y44DSP#10
Package:
16-SSOP (0.173", 4.40mm Width)
Description:
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16SSOP
Shipping
R5F10Y44DSP#10 Information
Package/Case:
16-SSOP (0.173", 4.40mm Width)
Speed:
20MHz
Number of I/O:
10
Program Memory Size:
1KB (1K x 8)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 7x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
  • R5F10Y44DSP#10
  • R5F10Y44DSP#10 PDF
  • R5F10Y44DSP#10 Datasheet
  • R5F10Y44DSP#10 Specifications
  • R5F10Y44DSP#10 Images
  • Buy R5F10Y44DSP#10
  • R5F10Y44DSP#10 Price
  • R5F10Y44DSP#10 Distributor
  • R5F10Y44DSP#10 Supplier
  • R5F10Y44DSP#10 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "R5F10Y44DSP#10" in Silicon Labs R5F10Y44DSP#10.