Renesas Electronics Corporation R5F10RFCAFP#10
Part No.:
R5F10RFCAFP#10
Package:
44-LQFP
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44LQFP
Shipping
R5F10RFCAFP#10 Information
Package/Case:
44-LQFP
Programmable:
Not Verified
Speed:
24MHz
Number of I/O:
22
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.6V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 7x8/10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
  • R5F10RFCAFP#10
  • R5F10RFCAFP#10 PDF
  • R5F10RFCAFP#10 Datasheet
  • R5F10RFCAFP#10 Specifications
  • R5F10RFCAFP#10 Images
  • Buy R5F10RFCAFP#10
  • R5F10RFCAFP#10 Price
  • R5F10RFCAFP#10 Distributor
  • R5F10RFCAFP#10 Supplier
  • R5F10RFCAFP#10 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "R5F10RFCAFP#10" in Silicon Labs R5F10RFCAFP#10.