Raltron Electronics R2016-38.400-10-F-1010-TR
Part No.:
R2016-38.400-10-F-1010-TR
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Shipping
R2016-38.400-10-F-1010-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)