QST QT252S-40.000MAAV-T
Part No.:
QT252S-40.000MAAV-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Shipping
QT252S-40.000MAAV-T Information
Manufacturer:
QST
Series:
QT252S
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)