QS5920PA.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QS5920PA |
| Manufacturer | Quality Semiconductor |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Type | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | - |
| Differential - Input:Output | - |
| Input | - |
| Output | - |
| Frequency - Max | 100 MHz |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
The following parts include "QS5920PA" in Silicon Labs QS5920PA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.