CDC3RL02YFPR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CDC3RL02YFPR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Input | LVCMOS |
| Output | LVCMOS |
| Frequency - Max | 52 MHz |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA |
The following parts include "CDC3RL02YFPR" in Silicon Labs CDC3RL02YFPR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.