NXP USA Inc. PPC5606BCLQ48
Part No.:
PPC5606BCLQ48
Description:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Shipping
PPC5606BCLQ48 Information
Speed:
48MHz
Program Memory Size:
1MB (1M x 8)
RAM Size:
80K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)