PNRU110A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | PNRU110A |
| Manufacturer | Crouzet |
| Series | NRU |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | High/Low Level |
| Voltage - Supply | 110VAC |
| Sensitivity | 4.7kOhm ~ 100kOhm |
| Features | Adjustable Sensitivity |
| Distance - Control To Sensor (Max) | 91.44m |
| Output Type | Relay |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 250VAC |
| Mounting Type | Socketable |
| Termination Style | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
The following parts include "PNRU110A" in Silicon Labs PNRU110A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.