PM108ARC/883C.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PM108ARC/883C |
| Manufacturer | Precision Monolithics |
| Series | - |
| Package/Case | 20-CLCC |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 800 pA |
| Voltage - Input Offset | 700 µV |
| Current - Supply | 300µA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-CLCC (9x9) |
The following parts include "PM108ARC/883C" in Silicon Labs PM108ARC/883C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.