Microchip Technology PIC18F4680-H/ML
Part No.:
PIC18F4680-H/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
Shipping
PIC18F4680-H/ML Information
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
25MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
36
Program Memory Size:
64KB (32K x 16)
RAM Size:
3.25K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TA)