Microchip Technology PIC18F45Q24T-I/MP
Part No.:
PIC18F45Q24T-I/MP
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40VFQFN
Shipping
PIC18F45Q24T-I/MP Information
Package/Case:
40-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 18K
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
64MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)