Microchip Technology PIC18F26Q71-I/STX
Part No.:
PIC18F26Q71-I/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28VQFN
Shipping
PIC18F26Q71-I/STX Information
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
FIFO, I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
26
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b SAR; D/A 2x8b, 1x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)