Microchip Technology PIC18F25Q71-I/STX
Part No.:
PIC18F25Q71-I/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28VFQFN
Shipping
PIC18F25Q71-I/STX Information
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® Q71
Packaging:
Tube
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
26
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b SAR; D/A 2x8b, 1x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)