Microchip Technology PIC18F25Q43T-E/SS
Part No.:
PIC18F25Q43T-E/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
Shipping
PIC18F25Q43T-E/SS Information
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 18F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)