Microchip Technology PIC16LF18345T-I/GZ
Part No.:
PIC16LF18345T-I/GZ
Package:
20-UFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20UQFN
Shipping
PIC16LF18345T-I/GZ Information
Package/Case:
20-UFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Number of I/O:
18
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 17x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)