Microchip Technology PIC16F18155-I/SO
Part No.:
PIC16F18155-I/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC
Shipping
PIC16F18155-I/SO Information
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)