Microchip Technology PIC16F18125-E/7N
Part No.:
PIC16F18125-E/7N
Package:
16-VQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16VQFN
Shipping
PIC16F18125-E/7N Information
Package/Case:
16-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 29x12b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)