Microchip Technology PIC16F17174T-I/MP
Part No.:
PIC16F17174T-I/MP
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40VFQFN
Shipping
PIC16F17174T-I/MP Information
Package/Case:
40-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
EEPROM Size:
128 x 8
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 58x12b; D/A 2x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)