Microchip Technology PIC16F13145T-I/REB
Part No.:
PIC16F13145T-I/REB
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20VFQFN
Shipping
PIC16F13145T-I/REB Information
Package/Case:
20-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)