Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NTPAN3R0LDKB0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | NTPAN |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| R @ 25°C | 3 Ohms |
| Tolerance | ±15% |
| Current - Steady State Max | 5.4 A |
| R @ Current | - |
| Diameter | 0.866" (22.00mm) |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Approval Agency | - |
The following parts include "NTPAN3R0LDKB0" in Silicon Labs NTPAN3R0LDKB0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.