NSREF3125-DSTR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NSREF3125-DSTR |
| Manufacturer | NOVOSENSE |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Series | NSREF31xx |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | 2.502 V |
| Current - Output | 10 mA |
| Tolerance | - |
| Temperature Coefficient | 15ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 22µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 1.8V ~ 5.5V |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 140 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 145°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3L |
The following parts include "NSREF3125-DSTR" in Silicon Labs NSREF3125-DSTR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.