Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MXC 284C1-EB3P-1 |
| Manufacturer | Helix Semiconductors |
| Series | MxC® 200 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Current - Output / Channel | - |
| Outputs and Type | 1 Non-Isolated Output |
| Voltage - Output | 24V ~ 48V |
| Features | - |
| Voltage - Input | 6V ~ 12V |
| Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | 2U-012-010A |
The following parts include "MXC 284C1-EB3P-1" in Silicon Labs MXC 284C1-EB3P-1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.