Samtec Inc. MW-07-03-G-D-095-195-P-TR
Part No.:
MW-07-03-G-D-095-195-P-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
1.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE MIC
Shipping
MW-07-03-G-D-095-195-P-TR Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Number of Positions:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.095" (2.413mm)