MUSES72320V-TE2.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MUSES72320V-TE2 |
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 32-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Function | Volume Control |
| Applications | Professional Audio |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 8.5V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | -111.5dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
The following parts include "MUSES72320V-TE2" in Silicon Labs MUSES72320V-TE2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.