SA571DR2G.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SA571DR2G |
| Manufacturer | onsemi |
| Series | - |
| Package/Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Function | Compandor |
| Applications | Consumer Audio, Telecommunication Systems |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | Analog |
| Voltage - Supply | 6V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | 110dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
The following parts include "SA571DR2G" in Silicon Labs SA571DR2G.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.