MU012-8.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MU012-8 |
| Manufacturer | MuMETAL® |
| Series | MuMETAL® Foil |
| Packaging | Spool |
| Product Status | Active |
| Type | Absorbing/Shielding Sheet |
| Shape | Custom |
| Length | 12.000" (304.80mm) |
| Width | 8.000" (203.20mm) |
| Thickness - Overall | 0.012" (0.30mm) |
| Operating Temperature | - |
| Adhesive | - |
| Material | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "MU012-8" in Silicon Labs MU012-8.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.