Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | MHLL6060-300 |
| Manufacturer | Laird-Signal Integrity Products |
| Series | MHLL |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Flexible Ferrite Sheet |
| Shape | Square |
| Length | 2.362" (60.00mm) |
| Width | 2.362" (60.00mm) |
| Thickness - Overall | 0.004" (0.09mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Adhesive | Non-Conductive, Single Sided |
| Material | Rubber, Ferrite Powder, PET Film |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "MHLL6060-300" in Silicon Labs MHLL6060-300.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.