Micron Technology Inc. MT58L64V36PT-7.5
Part No.:
MT58L64V36PT-7.5
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
MT58L64V36PT-7.5 Information
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
64K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)