Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MMDT4413_R1_00001 |
| Manufacturer | Panjit International Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | 1 NPN, 1 PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 1V / 100 @ 150mA, 2V |
| Power - Max | 225mW |
| Frequency - Transition | 250MHz, 200MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
The following parts include "MMDT4413_R1_00001" in Silicon Labs MMDT4413_R1_00001.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.