Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MF132R506M4EN0CSB0 |
| Manufacturer | Songtian Electronics Co., Ltd |
| Series | PS |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| R @ 25°C | 2.5 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 6 A |
| R @ Current | - |
| Diameter | 0.512" (13.00mm) |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
The following parts include "MF132R506M4EN0CSB0" in Silicon Labs MF132R506M4EN0CSB0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.