Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MF0705002M4BP0CST0 |
| Manufacturer | Songtian Electronics Co., Ltd |
| Series | PS |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| R @ 25°C | 5 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 2 A |
| R @ Current | - |
| Diameter | 0.276" (7.00mm) |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
The following parts include "MF0705002M4BP0CST0" in Silicon Labs MF0705002M4BP0CST0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.