NXP USA Inc. MCF54452CVP200
Part No.:
MCF54452CVP200
Package:
360-BBGA
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 360BGA
Shipping
MCF54452CVP200 Information
Package/Case:
360-BBGA
Product Status:
Active
Speed:
200MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.35V ~ 3.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)