Microchip Technology MASMLJ48CAE3/TR
Part No.:
MASMLJ48CAE3/TR
Description:
TVS 48V 5% 3000W BI
Shipping
MASMLJ48CAE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)