Microchip Technology MASMLJ16AE3/TR
Part No.:
MASMLJ16AE3/TR
Description:
TVS 16V 5% 3000W UNI
Shipping
MASMLJ16AE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
115.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)