Microchip Technology MASMLJ110CAE3/TR
Part No.:
MASMLJ110CAE3/TR
Description:
TVS 110V 5% 3000W BI
Shipping
MASMLJ110CAE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)