Microchip Technology MASMLG30CAE3
Part No.:
MASMLG30CAE3
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMLG
Shipping
MASMLG30CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)