Microchip Technology MASMLG28CAE3
Part No.:
MASMLG28CAE3
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMLG
Shipping
MASMLG28CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)