Microchip Technology MASMLG24CA
Part No.:
MASMLG24CA
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMLG
Shipping
MASMLG24CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
77.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)