Microchip Technology MASMLG22CA
Part No.:
MASMLG22CA
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMLG
Shipping
MASMLG22CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)