Microchip Technology MASMCJLCE80AE3
Part No.:
MASMCJLCE80AE3
Description:
TVS DIODE 80VWM 129VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE80AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
80V
Voltage - Breakdown (Min):
88.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
129V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)