Microchip Technology MASMCJLCE64A
Part No.:
MASMCJLCE64A
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE64A Information
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)