Microchip Technology MASMCJLCE45AE3
Part No.:
MASMCJLCE45AE3
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE45AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)