Microchip Technology MASMCJLCE24A
Part No.:
MASMCJLCE24A
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE24A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
39A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)